Agenda

2017

29/01                 Leuven           Lemmensinstituut     13.30
‘Studiedag voor koorzangers en dirigenten’
Workshop met Ludo Claesen:  eigen composities en muziek van Paul Schollaert
Info: VCLM Leuven

11-12/03             Brugge           Karmelietenkerk
‘Bachweekend’ in organisatie van de Kooracademie Brugge o.l.v. Ignace Thevelein en Ludo Claesen.
Programma: BWV 29 / 74 / 80

17/03                   Hasselt          Grote Feestzaal Cultureel Centrum      20.11
‘Prinsenconcert 2017’ – Classic meets Carnival – een organisatie van de Koninklijke Orde van het Klaeverblât
m.m.v. het Kerkraads Symfonie Orkest o.l.v. Manon Meijs en Ludo Claesen
Programma: Licht klassieke muziek

08/04                   Hasselt             Minderbroederskerk         20.00
Palmzondagconcert met het Kathedraalkoor Hasselt en Kamerkoor Maastricht begeleid door het Collegium Instrumentale o.l.v. Ludo Claesen
Programma:  ‘Cantata for Lent’ – Ludo Claesen (Première!) – a cantata for mixed choir and chamberorchestra
                         ‘Johannes Passion’ – JS Bach
Info:  www.kathedraalkoor.be

14/04                   Maastricht          St.Janskerk a/h Vrijthof        20.00
Johannes Passion  BWV 245- JS Bach door Kamerkoor Maastricht en het Collegium Instrumentale o.l.v. Ludo Claesen.
Info: www.kamerkoormaastricht.nl

02/05                   Hasselt                    Virga Jessebasiliek      20.00
Heropening van de Basiliek m.m.v. het Kathedraalkoor Hasselt o.l.v. L.Claesen
Repertoire: koorliederen van Paul Schollaert

13/05                Maastricht        Kapel vd Zusters onder de Bogen/ St.Servaasklooster     20.00
Ich hatte viel Bekümmernis’ door Kamerkoor Maastricht en het Collegium Instrumentale  o.l.v. L.Claesen.
Programma: BWV 17 en BWV 21 / Lobet Gott (W.F.Bach)

11/06                Hasselt                  Clarenhof, Guffenslaan 43    16.00
Vriendenconcert door het Kathedraalkoor Hasselt

08/07 – 16/07  Brugge     Zomerweek 2017
Een vormingscursus voor koordirigenten-en zangers o.l.v. Sarah Peire, Patrick Peire, Jan Vuye, Ludo Claesen en Ignace Thevelein. Meer info: www.kooracademie.be

06/08                 Brussel       Kathedraal        10.00
Artiestenmis met de Cappella Concinite Leuven o.l.v. L.Claesen
Ordinarium:  Missa Brevis  (Nancy Telfer)

12/08                Hasselt          Minderbroederskerk     20.30
Oratorium ‘Stad van Vrede’ van Paul Steegmans
door het Kathedraalkoor Hasselt, kamerorkest, Els Crommen (sopraan), Robert Luts (tenor), Michel Kempeners (recitant). Leiding: Ludo Claesen
Info: www.virgajessefeesten.be    www.kathedraalkoor.be

13/08                Hasselt        Sint-Quintinuskathedraal   10.00
VRT-televisiemis n.a.v. de Virga Jessefeesten m.m.v. het Kathedraalkoor Hasselt; organisten Jo Hermans en P.Steegmans; Joyce Kuipers (cello) en Nele Joosen (hobo).  Leiding: L.Claesen
Ordinarium: Missa Beata es Virgo Maria (L.Claesen) – voor koor, orgel, cello en hobo

Hasselt     Deelname Kathedraalkoor als groep 10 bij de Virga Jesse-ommegangen op 06/08,  13/08,  15/08  en 20/08

07/10                 Zaventem       St.Martinuskerk  20.00
08/10                Leuven             St.Jozefskerk       16.00
Koorconcert “Fly me to the moon” door de Cappella Concinite en het Trio Alfa (Jan Coeck, piano / Edmond Saveniers, contrabas / Brecht Claesen, drums ) o.l.v. L.Claesen
info: www.cappellaconcinite.be

13/10                  Maastricht         Martinuskerk in Wyck    20.00
Funeral Music (Purcell) en de ‘Coronation Anthems’ (Händel) nrs.1-2-3 door Collegium Instrumentale en Kamerkoor Maastricht o.l.v. L.Claesen
Info: www.kamerkoormaastricht.nl

18/10                   Hasselt               St.Quintinuskathedraal    20.00
Liturgisch zangavond georganiseerd door het Bisdom Hasselt
Orgel: P.Steegmans    Zangleider: L.Claesen

18/11                    Goes (NL)                   Grote Kerk     16.00
26/11                    Middelburg (NL)    Nieuwe Kerk  16.30
Het Bachkoor Middelburg o.l.v. L.Claesen
Programma:  BWV 106 ‘Gottes Zeit ist die allerbeste Zeit’ (Actus Tragicus); Da aber Daniël, gehe hin (Telemann); BWV 159 motet ‘Ich lass dich nicht’ (Bach)

10/12                   Maastricht             Zusters o/d Bogen – Vrijthof   16.00

Kerstconcert door Kamerkoor Maastricht; Mirel Iancovici en Felicia Hamza (celli) o.l.v. L.Claesen
Programma:  werken van M.Reger, D.Hagen, L.Harrison en ‘The Ceremony of Carols’ van B.Britten

16/12                   Hasselt                        St.Quintinuskathedraal   19.30
Feestconcert door het Kathedraalkoor Hasselt en adhoc orkest; Robert Luts (tenor) met werken van J.R. von Herbeck, M.Frisina en de cantate ‘Licht van Kerstmis’ van P.Steegmans.
Algehele leiding: L.Claesen

17/12                    Borgloon                      Hoofdkerk   16.00
Kerstconcert met het Kathedraalkoor <Hasselt o.l.v. L.Claesen.
Orgel: P.Steegmans

 

 

 

Concours: Ludo Claesen as a jurymember:

05/02                                             Gent                        Conservatorium     Provinciale Koorwedstrijd Oost-Vlaanderen    14.30
29/04-30/04-01/05                   Neerpelt                   International Music Festival (EMJ)
17/06                                             Salzburg (A)            Int. Choral Festival
24/06                                            Baden (A)                 Int. Choral Festival
14/10                                             Klimmen(NL)        Regionale Zangersdag  19.30
14/10 – 15/10                               Tegelen (NL)           Festival 2017 KNZV-Limburg 10.00-18.00

 


 

 

2016

16/01 – 23/01 – 30/01    Maastricht        Conservatorium     telkens van 10.00-13.00:
Masterclass koordirectie gegeven door Ludo Claesen (www.claesenlmmi.be)
(organisatie: VNK Limburg i.s.m. het Conservatorium Maastricht)
Aanmelden bij claudia.alsdorf@zuyd.nl / ludo.claesen@zuyd.nl

23/01              Hasselt            Clarenhof (voormalige Clarissenkerk)    14.30
Nieuwjaarsconcert door het Kathedraalkoor Hasselt o.l.v. L.Claesen.
Piano: Willy Appermont

31/01              Leuven             Lemmensinstituut    14.00
“Zingen in het Lemmensinstituut” o.l.v. Ludo Claesen en Jos Bielen
Info: www.zingtjubilate.be

19/02              Hasselt                Grote Feestzaal Cultureel Centrum   20.11
‘Carnavalsconcert 2016’ m.m.v. het Kerkraads Symfonie Orkest; Lilit Sati (sopraan); Rik Fabry (tenor); Duo Whenever.
Het finale-gedeelte zal geleid worden door dirigent Ludo Claesen.
Organisatie: Kon. Orde van het Klaeverblat Hasselt

27/2                 Locatie ntb           Masterclass Koordirectie (mixed choirs) door Ludo Claesen ism de koordirectieklas van het Maastrichts conservatorium en het VNK Limburg.  (10.00-15.00)

19/03              Hasselt                Sint-Quintinuskathedraal        16.00
‘Koor-en Orgelconcert’ m.m.v. het Hasselts Kathedraalkoor; Paul Steegmans (orgelbegeleiding); Johan Hermans (orgel)
Op het programma o.a. Cantate ‘Lauda Sion’ (Mendelssohn)

23/03             Hasselt                   Sint-Quintinuskathedraal         19.30
Chrismaviering opgeluisterd door het Kathedraalkoor o.l.v. Ludo Claesen

25/03             Maastricht             Sint-Janskerk a/h Vrijthof        20.00
“Johannes Passion – J.S.Bach” door het Kamerkoor Maastricht; Collegium Instrumentale; J.Caals (evangelist); B.Giaux (Christus); E.Crommen (sopraan); R.Cuppens (altus); B.Verhagen (tenor); L.Termont (bas)
Algehele leiding: Ludo Claesen                               (www.kamerkoormaastricht.nl)

27/03             Hasselt                      St.-Quintinuskathedraal             11.00
Pontificale Hoogmis van Pasen m.m.v. het Hasselts Kathedraalkoor o.l.v. L.Claesen

Van 06/04 tot 10/04 :  Concertreis Cappella Concinite Leuven naar Spanje  met concerten te Barcelona, Lloret de Mar, Girona.

12/05              Leuven                          Concertzaal Lemmensinstituut                 20.00
13/05              Leuven                           Concertzaal Lemmensinstituut                 20.00
Jubileumconcert “Kunsthumaniora 45 jaar” m.m.v. het KSO-Jeugdsymfonisch Orkest o.l.v. L.Claesen / het KSO-koor o.l.v. J. Van Bouwelen en de KSO-Woordafdeling. Een totaalspektakel rond het thema ‘Don Giovanni’

28/05             Maastricht                 Willem Hijstekzaal Conservatorium            20.00
29/05             Tegelen                        CC De Haandert                                               16.00
“Percuvoca” : een ongebruikelijke en verrassende alliantie tussen het Limburgs Percussie Collectief en Kamerkoor Maastricht.
Op het programma werken van M.Ficarelli, R.Kreutz, L.Westerterp, L.Claesen, J.Horner
Dirigent: Ludo Claesen
WEGENS OMSTANDIGHEDEN UITGESTELD TOT 13 NOVEMBER 2016 !!

04/06              Echternach                   Centre Culturel Trifolion                               20.00
Master-Koordirectieexamen (klas van L.Claesen/ Conservatorium Maastricht):
Andy Loor dirigeert Orchestre Estro Armonico (LUX); Ensemble vocal Eurocantica; Sängerbond Diekirch in het Oratorium ‘Der Geiger von Echternach’ van Lou Koster.

11/06               Bierbeek                        Cultureel Centrum De Borre                          20.00          organisatie: Rotary Boutersem  // programma/ zie 12/6
12/06              Leuven                             Sint Kwintenkerk                                             16.00           www.cappellaconcinite.be
Lenteconcert door de Cappella Concinite o.l.v. Ludo Claesen m.m.v. Catherine Mertens, piano en Sarah Peire, sopraan
Programma: werken van o.a. P.Hawes, J.Chydenius, S.Quartel, H.Hartl, P.Casals
                        en de creatie van ‘7 Blake songs’ voor piano en vrouwenkoor van Rudi Tas.

19/06              Hasselt                            Sint-Catharinakerk                                         10.00
VRT-Radiomis m.m.v. het Kathedraalkoor Hasselt o.l.v. L.Claesen
Orgel: Paul Steegmans
Programma: Mass in B (Ch.V.Stanford) en verder werk van Althouse, Inwood, Mendelssohn en Claesen

24/6                Hasselt                               St.Quintinuskathedraal                                20.00
Bachelor-koordirectieexamen (klas van L.Claesen /Conservatorium Maastricht) :
Elysa Marx en Su Kim dirigeren het Hasselts Kathedraalkoor en Femail Lummen.

26/06             Hasselt                            Clarenhof                                                         16.00
Vriendenconcert door het Kathedraalkoor Hasselt o.l.v. L.Claesen
Programma: werken van Steegmans, Budai, Claesen, Mendelssohn, Althouse, Goemanne en Leavitt

03/07              Brussel                            Sint-Michielskathedraal                               10.00
‘Dimanches Musicaux – Zondagsmuziek’ :  Cappella Concinite Leuven o.l.v. Ludo Claesen
Messe in A (Josef Rheinberger)

9/7 – 17/7      Brugge   “Kooracademie – Choiracademy” o.l.v. I.Thevelein; J.Vuye; S.Peire; P.Peire; L.Claesen
Een Zomerweek voor koorzangers en koordirigenten (theorielessen worden meteen getoetst aan de praktijk!)
www.operadedunis.be

18/8                Vaalbeek
Internationaal Colloquium rond Kerkmuziek: Meerstemmige Liturgische koormuziek o.l.v. J.Vuye en L.Claesen

17/9                 Maastricht             Festival “Musica Sacra”               Servaesbasiliek      13u15
‘The Crucificion’ for mixed choir and Organ door Kamerkoor Maastricht o.l.v. L.Claesen; Marcel Verheggen, orgel

18/9                 Maastricht             Festival “Musica Sacra”               Servaesbasiliek        13.15
Het koor van het Conservatorium Maastricht o.l.v. Ludo Claesen
Programma: werk van L.Finzi, S.Barber, G.Holst

Idem St.Janskerk a/h Vrijthof  om 10.00

20/9                 Hasselt                       Sint-Quintinuskathedraal         19.00
Startdagen van het Bisdom Hasselt m.m.v. het Kathedraalkoor o.l.v. L.Claesen; P.Steegmans (orgel)

21/9                  zie 20/9

25/9                 Amsterdam            Orgelpark              14.00
“The Crucificion”  door Kamerkoor Maastricht o.l.v. L.Claesen; Marcel verheggen, orgel

1/10                  Tegelen (NL)           CC De Haandert        10.00 – 15.00
Masterclass koordirectie  door Ludo Claesen in organisatie van de koorbond KNZV Limburg.

15/10                 Hasselt                     Sint-Quintinuskathedraal      12.00
Eucharistieviering in het kader van de Jeneverfeesten Hasselt m.m.v. het Hasselts Kathedraalkoor o.l.v. L.Claesen.

23/10                 Leuven                     Sint-Vincentius Instituut        15.00
Koorconcert door de Cappella Concinite o.l.v. L.Claesen

1/11                     Hasselt                      St.Quintinuskathedraal            11.00
Pontificale Hoogmis van Allerheiligen m.m.v. het Hasselts Kathedraalkoor o.l.v.L.Claesen

13/11                   Maastricht                  AINSI, Lage Kanaaldijk 112       17.00
PERCUVOCA – een spannende ontmoeting van zang en slagwerk met unieke werken van H.Weiss, R.Kreutz, L.Westerterp, J.Horner en L.Claesen m.m.v. Kamerkoor Maastricht en het Limburgs Percussie Collectief. Dirigent: L.Claesen
www.kamerkoormaastricht.nl
Voorverkoop: UITBALIE Theater a/h Vrijthof

27/11                 Hasselt                     St.Quintinuskathedraal               16.30
koorfestival ‘Bekoorlijk’ m.m.v. het Kathedraalkoor Hasselt o.l.v. L.Claesen
Programma: “In het licht van de Virga Jesse

27/11                 zelfde locatie om 19.00
CD-presentatie met Virga Jesseliederen door het Kathedraalkoor Hasselt en instrumentaal ensemble  o.l.v. L.Claesen

4/12                Leuven                           St.Kwintenskerk                   11.00
Traditionele Jachthoornmis m.m.v. Jachthoornkorps Ralley Meerdael; de Schola Cantorum en de Cappella Concinite o.l.v. Ludo Claesen

11/12               Veere (NL)                Kleine Kerk           16.30
Cantatedienst met het Middelburgs Bachkoor o.l.v. gastdirigent Ludo Claesen.
Programma: Vesperae solennes de confessore (WA Mozart)

16/12               Hasselt                               Sint-Quintinuskathedraal             20.30
Messiah verenigt” met het Kathedraalkoor Hasselt en ad hoc- kamerorkest o.l.v. Ludo Claesen.
Op het programma o.a. de kerstkoren uit de Messiah Händel.

17/12               Leuven                              Sint-Kwintenkerk                            20.00
18/12               Leuven                              Sint-Kwintenkerk                            17.00
Kerstconcert “Gaudete in Domino” door de Cappella Concinite m.m.v. Koen Vlaeyen (orgel); Christine Lejeune (viola da gamba); Hesia Chudzik en Anita Romanova (barokviool) o.l.v. Ludo Claesen. Op het programma werken van Schütz, Vierdanck, Charpentier e.a.

18/12               Maastricht                    Onze Lieve Vrouwebasiliek            13.30
‘Limburgse kerst’ m.m.v. het koor van het Conservatorium Maastricht o.l.v. L.Claesen

22/12                Maastricht                      Dominikanerkerk/Boekhandel       20.00
‘Christmas Carols’ door Kamerkoor Maastricht o.l.v. Ludo Claesen

25/12                Hasselt                         Sint-Quintinuskathedraal                11.00
Pontificale Hoogmis van Kerstmis m.m.v. het Kathedraalkoor Hasselt o.l.v. L.Claesen.
Programma: Messe Brève nr.7 in C (Charles Gounod)

 

 

Concours: Ludo Claesen as a jurymember:

17/01 – 24/01                                Gent                        Conservatorium     Provinciale Koorwedstrijd Oost-Vlaanderen    14.30
30/04-01/05                                Neerpelt                Europees Muziekfestival voor de Jeugd
22/10                                             Rothem(NL)        Regionale Zangersdag
15/05 – 16/05                               Hamont                 Internationale Mars-en Showwedstrijden

 


 

 

2015

17/01                    Hasselt                 Claerenhof (Clarissenkerk)   14.30
Nieuwjaarsconcert door het Kathedraalkoor Hasselt o.l.v. L.Claesen

18/01                    Maastricht         Concertzaal Conservatorium    15.00
I have a dream”  door het Kamerkoor Maastricht; Klaas Hoek (harmonium) ; de Percussieklas LUCA-School of Arts Leuven.
Algehele leiding: Ludo Claesen
Programma:  J. Ter Veldhuis (‘Mountain Top’)  verschoven naar 19 september om 12.30 in het kader van MUSICA SACRA Maastricht.

07/02                   Leuven                    St.Kwintenkerk   16.00
Jubileumconcert ‘A Joyful Noise’  – 50j Capella Concinite

12/03                   Leuven                     Concertzaal Lemmensinstituut   20.00
Concert met het Percussieorkest LUCA-School of Arts o.l.v. L.Claesen;
Programma: werk van o.a. Luc Van Hove

22/03                   Eijsden (NL)           St.Christinakerk     16.00
‘Chrisjteijn nuudigt oet’  door het Kamerkoor Maastricht en Hans Cuypers, hobo o.l.v. L.Claesen
Werken van F.van Nimwegen, F.Mendelssohn, V.Nees, L.Claesen

29/03                   Hasselt                       St.Quintinuskathedraal    16.00
Hommage aan Joseph Reylandt m.m.v. het Kathedraalkoor Hasselt en het Delahaye-ensemble Lier.
Leiding: L.Claesen

01/04                    Leuven                         Concertzaal lemmensinstituut om 20.00
Concert door koor-en orkest van de Muziekhumaniora Lemmensinstituut o.l.v. J.Van Bouwelen en L.Claesen.

03/04                   Maastricht               St.Janskerk a/h Vrijthof   20.00
Johannes Passion (JS Bach) m.m.v. Kamerkoor Maastricht en Collegium Instrumentale.
J.Caals (ev.); B.Giaux (Christus); E.Crommen (sopraan); R.Cuppens (altus); B.Verhagen (tenor); L.Termont (bas).
Leiding: Ludo Claesen

05/04                   Hasselt                           St.Quintinuskathedraal  om 11.00
Pontificale Hoogmis van Pasen m.m.v. het Kathedraalkoor Hasselt o.l.v. L.Claesen.
Programma:  Missa Quatuor (opus 84 (J.Reylandt).

15/04                    Landgraaf                        Kerkje Limbricht   20.00
idem  17/04

17/04                    Maastricht                    Concertzaal Conservatorium     20.00
Le Ruisseau op.22 (G.Fauré); 4 Gesänge (J.Brahms); Magnificat (J.Rutter) door het Conservatoriumkoor o.l.v. Ludo Claesen

18/04                   Sint-Truiden             Onze Lieve Vrouwkerk           20.15
19/04                   Maastricht                 Onze Lieve Vrouwebasiliek   15.00
‘Bach/Mendelssohn, een muzikale ontmoeting’
m.m.v. Kamerkoor Maastricht; Anne Froidebise (orgel); Edward Vanmarsenille (orgelpositief); Hendrik Jan Wolfert (violone).
Leiding: Ludo Claesen

 

23/04                   Langdorp (Gijmel)                  Parochiekerk       20.30 (ism het CC Aarschot)
25/04                   Leuven                                        St.Kwintenkerk   20.00
26/04                   Leuven                                        St.Kwintenkerk   15.00
Groot Jubileumconcert  50j Capella Concinite i.s.m. het cultureel centrum 30CC en een adhoc-orkest.
Programma: Stabat Mater (Pergolesi) ;  Aurora Lucis (V.Nees) ; Cantico del Sole (L.Claesen) PREMIERE.
Dirigent: Ludo Claesen

10/05                    Hasselt                          St.Quintinuskathedraal   om 10.00
VRT-televisiemis m.m.v. het Kathedraalkoor Hasselt o.l.v. L.Claesen;
Programma: Missa Brevis KV 140 (WA Mozart)

 

Concours: Ludo Claesen as a jurymember:

25/01 – 01/02 – 08/02               Gent                        Conservatorium     Provinciale Koorwedstrijd Oost-Vlaanderen    14.30
01/05-02/05-03/05                   Neerpelt                Europees Muziekfestival voor de Jeugd
03/10-04/10                                Maasmechelen   International Contest for Choirs
22/10                                             Neer (NL)             Regionaal koortreffen mannenkoor

 

04/06                    Maastricht                       Kapel van de Zusters onder de Bogen/Sint Servaesklooster
Benefietconcert om 20.00  voor het Diabetes Fonds door Kamerkoor Maastricht; Mirel Iancovici (cello); Hans Cuypers (hobo) o.l.v. Ludo Claesen.
Programma: werken van Purcell, Bach, Mendelssohn, Tavener, Hochman, Tulev en Morricone

06/06                    Ede  (NL)                           Akoesticum Ede     13.00
Koorworkshop o.l.v. Ludo Claesen

11/7 – 19/7             Brugge   “Kooracademie” o.l.v. I.Thevelein; J.Vuye; S.Peire; P.Peire; L.Claesen; een zomerweek voor koorzangers gekoppeld aan een dirigentencursus.
Info: www.operadedunis.be

12/09                     Hasselt        Kapel Clarenhof     20.00
Huldeconcert tekstdichter “Boudewijn Knevels laat zingen”  m.m.v. het Kathedraalkoor Hasselt o.l.v. Ludo Claesen, pianisten P.Steegmans en W.Appermont en diverse gastartiesten waaronder Johny Voners.

19/09                     Maastricht      Willem Hijstekzaal Conservatorium    11.00
Kamerkoor Maastricht; Percussieensemble van LUCA-School of Arts Leuven o.l.v. L.Claesen in het kader van het MUSICA SACRA-festival 2015.
Programma: ‘Mountain Top’  van Jacob ter Veldhuis (sampler, choir, percussionquintett)
                   ‘St.Brendan arrivés at the Promised land of the Saints’ van Gavin Bryars (choir, organ, violin) 

10/10                      Melick (NL)       Harmoniezaal Concordia, Dorpsstraat 43
Repertoiredag voor mannenkoren in organisatie van de KNZV (NL) met ondermeer Ludo Claesen en het vernieuwende repertoire.

11/10                       Vlissegem             Parochiekerk         10.00
Viering verjaardag plaatselijk Parochiekoor met als gastdirigent/pianist Ludo Claesen.
Creatie van het ‘Onze Vader, God van liefde’ : tekst Mark Eyskens/ muziek: Ludo Claesen

14/10                       Hasselt                     St.-Quintinuskathedraal       20.00
Liturgische zangavond rond ZJ-liederen geleid door Ludo Claesen met aan het orgel Paul Steegmans.

18/10                       Middelburg (NL)       Nieuwe Kerk            16.30
Cantatedienst met het Bachkoor Middelburg o.l.v. gastdirigent L.Claesen.
Programma: Magnificat (J.S.Bach)

 

31/10                       Hasselt                         St.-Quintinuskathedraal       20.00
‘In Paradisum – muziek van innerlijke rust en harmonie’ uitgevoerd door het Kathedraalkoor Hasselt en de mezzosopraan Lien Haegeman; organist P.Steegmans. Algemene leiding: L.Claesen
Programma: werk van Mozart, Faure, Mendelssohn, Bardos, Coplans, Franck e.a.

01/11                        Hasselt                         St.-Quintinuskathedraal       11.00
Pontificale Hoogmis van Allerheiligen.
Muzikale bijdrage door het Kathedraalkoor Hasselt o.l.v. L.Claesen.
Orgel: J.Hermans / Koororgel: P.Steegmans

22/11                         Leuven                            St. Kwintenkerk           15.00
Hommage aan Joseph Reylandt m.m.v. de Cappella Concinite en het Delahaye-ensemble Lier.
Leiding: L.Claesen
Op het programma werken van J.Ryelandt, Faure en Brahms

28/11                         Maastricht                     Kapel Zusters o/d Bogen     20.00
“Italiaanse Meesters” met muziek van Porpora en Pergolesi
door Kamerkoor Maastricht en het Collegium Instrumentale

29/11                         Locatie ntb
Masterclass voor gemengd koor geleid door Ludo Claesen . Organisatie: VNK (NL)

2/12                           Kerkrade                              Abdijkerk Rolduc                           20.00
4/12                           Maastricht                           Onze-Lieve-Vrouwebasiliek         20.00
‘Missa Brevis’ KV140 van W.A.Mozart en het ‘Te Deum’ van Bernard Antoine Pothast (1824-1904)
door het Conservatoriumkoor Maastricht o.l.v. Ludo Claesen

6/12                           Leuven                                      St.-Kwintenkerk            11.00
Jachthoornmis m.m.v. de Cappella Concinite o.l.v. L.Claesen

19/12                          Hasselt                         St.-Quintinuskathedraal       20.00
Jaarlijks Kerstconcert met het Kathedraalkoor Hasselt o.l.v. L.Claesen.
Gastensemble: Loubistok uit Oekraïne

 

 

 

 

2014

25/01 – 01/02 – 08/02    Maastricht        Conservatorium     telkens van 10.00-13.00:
Masterclass koordirectie gegeven door Ludo Claesen (www.claesenlmmi.be)
(organisatie: VNK Limburg i.s.m. het Conservatorium Maastricht)
Aanmelden bij John.Slangen@zuyd.nl

20/02                    Leuven    Concertzaal Lemmensinstituut    20.00
Percussieorkest Lemmensinstituut o.l.v. Ludo Claesen
Programma: werk van G.Brown, J.Monkm, L.Claesen

08/03 – 09/03    Brugge    St.Jacobskerk
“Bachweekend” o.l.v. Ignace Thevelein en Ludo Claesen (organisatie: Opera de Dunis  www.operadedunis.be)

21/03                    Maastricht    Conservatorium    19.30
22/03                    Roermond    Kathedrale Kerk    20.00
23/03                    Heerlen         Parkstad Limburg Theaters   20.00

Die Schöpfung” – J.Haydn      Solisten/koor en orkest van Conservatorium/Kamerkoor Maastricht o.l.v. Edmond Saveniers  (koorvoorbereiding: Ludo Claesen)
Info: www.conservatoriummaastricht.nl

28/03                     Hasselt            St.Quintinuskathedraal    20.30
02/04                     Leuven            Concertzaal Lemmensinstituut   20.00
Chichester Psalms” – L.Bernstein  door koor en orkest van het Kunstsecundair onderwijs Lemmensinstituut en het Kathedraalkoor Hasselt o.l.v. Ludo Claesen

12/04                      Heerlen-Parkstad          locatie: n.t.b.    10.00-15.00
Mannenkoordag‘ in organisatie van het KNZV Limburg i.s.m. de koordirectieklas van het conservatorium Maastricht.
Leiding workshop: Ludo Claesen

16/04                      Hasselt            St.Quintinuskathedraal    19.30
Chrismaviering muzikaal verzorgd door het Kathedraalkoor Hasselt  o.l.v. Ludo Claesen

18/04                      Maastricht     St.Janskerk   20.00
“Johannes Passion BWV 245” – J.S.Bach  door Kamerkoor Maastricht/Collegium Instrumentale; J.Caals (evangelist); J. Van der Crabben (Christus); E.Crommen (sopraan); R.Cuppens (altus); L.A.Wyns (tenor); L.Termont (bas).
Leiding: Ludo Claesen
Info: www.kamerkoormaastricht.nl

20/04                     Hasselt            St.Quintinuskathedraal   11.15
Pontificale Hoogmis van Pasen muzikaal verzorgd door het Kathedraalkoor Hasselt o.l.v. Ludo Claesen
Programma: Missa Brevis in G  (Mozart)  KV140

10/05                      Leuven              St.Kwintenkerk     20.00
Lenteconcert “Sing Spring in” door de Cappella Concinite Leuven o.l.v. Ludo Claesen.
M.m.v. Catherine Mertens, piano          Presentatie : Katelijne Boon
Programma: madrigalen van Weelkes, Dowland, Morley..; moderne Amerikaanse en Engelse composities etc.

17/05                       Maastricht      Kapel Zusters onder de bogen      20.00
“Een gevoelige snaar getroffen” met Mirel Iancovici (cello); Hans Cuypers (hobo); Kamerkoor Maastricht o.l.v. Ludo Claesen
Programma: werk van A.Arensky, J.Tavener, V.Nees (Concerto per la beata Vergine), A.Ridout, E.Morricone

01/06                      Hasselt             Sint-Catharinakerk    10.00
VRT-Radiomis met het Kathedraalkoor Hasselt o.l.v. L.Claesen. Orgel: P.Steegmans
Programma: Missa Brevis KV 140 (Mozart)

 

Concours: Ludo Claesen as a member of the jury
2/2 – 9/2 – 23/2      Gent                     Conservatorium              Provinciale Koorwedstrijd Oost-Vlaanderen   14.30
25/4 – 26/4              Zwolle  (NL)     Theater de Spiegel          Concours voor mannenkoren
2/5 – 3/5 – 4/5         Neerpelt             verschillende locaties    62ste European Musicfestival for choirs
8/6 – 9/6                  Hamont              Marktplein                       Internationale Marsen Showwedstrijden
11/10                         Houthem (NL) Kerk St.Gerlach              Regionaal Koortreffen  19.30
12/10                        Wuustwezel       CC De Kadans                 Vlamo-orkestwedstrijd voor hogere afdelingen

5/7 – 13/7                  Brugge   “Kooracademie” o.l.v. I.Thevelein; J.Vuye; S.Peire; P.Peire; L.Claesen
Info: www.operadedunis.be

23/7 -28/7                Italië          Concertreis Kathedraalkoor Hasselt
Concert op 26/7 in Saliceto – Chiesa Parrocchiale om 21.00 ism La Corale di Fiorenzuola. (gevarieerd programma)
Concertmis op 27/7 in Fiorenzuola d’Arda in de Collegiata di San Fiorenzo om 11.15. Programma: Missa Brevis in G  KV140 (Mozart)
Leiding: L.Claesen  /  Piano-orgel: P.Steegmans

26/8 – 7/9                 Zuid-Korea    “The Sound of Western Europe”   by the Philharmonic Choir of Jeju .
Guestconductor: Ludo Claesen

13/9                            Wittem (NL)        Parochiekerk    20.00
Herdenkingsconcerten 1ste Wereldoorlog met een gastoptreden van “Kamerkoor Maastricht” o.l.v. Ludo Claesen.
Programma: Holocaust-Cantate (Donald Mc Cullough) voor koor, cello, piano, spreker en bariton.

14/9                             Brussel          Palais des Beaux Arts (BOZAR)      15.00
‘Viva Voce’-Festival: koren uit Vlaanderen, Wallonië en Brussel met o.a. het Kathedraalkoor Hasselt o.l.v. L.Claesen

28/9                            Hasselt          St.Catharinakerk    10.00
VRT-radiomis met het Kathedraalkoor Hasselt o.l.v. Ludo Claesen. Orgel: Paul Steegmans

14/10                           Hasselt            St.Quintinuskathedraal    20.00
Diocesane Zangavond in organisatie van het Bisdom Hasselt:
Ludo Claesen, zangleider
Paul Steegmans, orgel
Op het programma liederen uit de zangbundel Zingt Jubilate

18/10                           Hasselt               Virga Jesse Basiliek    12.00
Feestmis n.a.v. 25j Jeneverfeesten met het Kathedraalkoor Hasselt o.l.v. L.Claesen / P.Steegmans, orgel
Programma: Missa Festiva (John Leavitt)
Aansluitend Première-uitvoering van het ‘Jeneverliedje’ (L.Claesen) door het Kathedraalkoor en de Stadsharmonie op het Groenplein.

24/10                          Mühlheim an der Ruhr (D)         Petrikirche   20.00
Festival Neue Musik : Concert door het Kamerkoor Maastricht en Percussieensemble LUCA School of Arts o.l.v. Ludo Claesen
Programma: ‘Mountain Top’ van Jacob TV for sampler, mixed choir and percussiongroup

1/11                             Hasselt                St.Quintinuskathedraal   11.00
Pontificale viering van Allerheiligen muzikaal verzorgd door het Kathedraalkoor Hasselt o.l.v. L.Claesen / P.Steegmsn, orgel

7/11                             Hasselt                 St.Quintinuskathedraal   20.30
Thousand Voices for Peace m.m.v. het Manteliusensemble Hasselt o.l.v. Jos Cuppens ; het Kathedraalkoor Hasselt o.l.v. Ludo Claesen en het vrouwenkoor Balta uit Letland.

23/11                          Veere (NL)           Kleine Kerk   16.30
Ein Deutsches Requiem van J.Brahms (Londense versie) door het Bachkoor Middelburg o.l.v. Ludo Claesen

 

4/12                            Maastricht           Conservatorium                12.30
5/12                            Heerlen                 Schouwburg Parkstad     20.00
6/12                            Roermond           Kathedraal                         15.00
Integrale uitvoering van de ‘Nicolas-cantate’ van Benjamin BRITTEN door koor en orkest van het Conservatorium Maastricht o.l.v. Ludo Claesen

7/12                             Leuven                    St.-Kwintenkerk    11.00
Jachthoornmis m.m.v. de Capella Concinite o.l.v. L.Claesen

17/12                          Tienen                        Alexianen Tienen   20.15
Kerstconcert door de Cappella Concinite Leuven o.l.v. Ludo Claesen

19/12                          Maastricht             Kapel van de Zusters onder de Bogen     20.00
20/12                         Hasselt                    St.Quintinuskathedraal    20.00
Kerstconcert “O Magnum Mysterium”  door het Kathedraalkoor Hasselt en Kamerkoor Maastricht o.l.v. L.Claesen
Op het programma werken van Hassler, Schütz, Praetorius, Freundt, Mawby, van Nimwegen, Lauridsen, Tulev, Busto, Zimmerman e.a.

21/12                          Hasselt                       Kadettensteeg   15.00
‘Kerstsamenzang’ o.l.v. Ludo Claesen onder begeleiding van de Stadsharmonie.
Programma:  traditionele kerstliederen

24/12                          Leuven                    St.Kwintenkerk   22.30
Kerstnachtmis muzikaal verzorgd door de Capella Concinite o.l.v. Ludo Claesen

25/12                          Hasselt                       St.Quintinuskathedraal    11.00
Pontificale viering van Kerstmis verzorgd door het Kathedraalkoor Hasselt o.l.v. L.Claesen / P.Steegmans, orgel

 

                             

 

 

2013

20/01            Turnhout        Cultuurcentrum ‘De Warande’   15.00 20ste Nieuwjaarsconcert georganiseerd door vzw Kerkopbouw m.m.v. Kathedraalkoor Hasselt; Kgl.Männerquartett Eupen; Collegium Instrumentale Maastricht; Teun Michiels (tenor) en Lilit Sati (sopraan). Dirigent: Ludo Claesen Op het programma werk van Caccini, Verdi, Lehar, Kalman, Strauss, Mendelssohn,Webber, Rutter e.a.

25-26-27/01 Brugge       Concertgebouw ‘Bachweekend’ org. Opera de Dunis i.s.m. de Bachacademie o.l.v. Ignace Thevelein en Ludo Claesen Inschrijvingen: www.operadedunis.be

28/02              Leuven         Lemmensinstituut Concertzaal   20.00 17/03               Leuven            CC Minnepoort   11.00 “Toccata for Percusion” met het Percussieorkest Lemmensinstituut o.l.v. Ludo Claesen Programma: werk van Chavez, Gauger, Beali, Obièdo e.a. Info: Lemmensinstituut Leuven  /  www.30cc.be

10/03               Genk           C-Mine, kleine zaal     15.00 ‘Diamanten en Parels’ in org. van Cantus Vocum. Gastoptreden: Kgl.Männerquartett Eupen o.l.v. L.Claesen met werken van Mendelssohn, Van Ingelgem, Claesen, etc.

17/03                Hulst         St.Willibrordusbasiliek   14.00 26/03               Gent            St.Pieterskerk                  19.30 Mattheuspassion JS Bach door de Gentse Oratoriumvereniging. Dirigent: Ludo Claesen Soli: J.Caals (evangelist); L. Devos (S); R.Dayez (Christus); I.Goossens (T); R.Meijers (A); P.Pranger (B)

24/03               Hasselt           St.Quintinuskathedraal  16.00 25/05               Maastricht    St.Janskerk a/h Vrijthof  20.00 De Londense versie van ‘Ein Deutsches Requiem’ van J.Brahms met het Kathedraalkoor Hasselt; Kamerkoor Maastricht;Els Crommen (sopraan); Lieven Termont(bas); Willy Appermont (piano); Paul Steegmans (piano). Dirigent: Ludo Claesen        Info: www.kathedraalkoor.be / www.kamerkoormaastricht.nl

26/03               Maastricht   Grote zaal Conservatorium    12.30 ‘Requiem‘ van G.Fauré door het Conservatoriumkoor Maastricht o.l.v. Ludo Claesen Info: www.conservatoriummaastricht.nl

29/03               Maastricht        St.Janskerk a/h Vrijthof   20.00 Johannes Passion JS Bach BWV 245 ( Fassung II, 1725) door Kamerkoor Maastricht en het Collegium Instrumentale; Lieven Termont (Christus); Jan Caals (evangelist); Els Crommen (sopraan); Rob Cuppens (altus); Laurens Alexander Wyns (tenor); Benoit Giaux (bas). Dirigent: Ludo Claesen

27/3                   Hasselt    St.Quintinuskathedraal     19.30 ‘Chrismaviering‘ verzorgd door het Kathedraalkoor Hasselt o.l.v. L.Claesen. Orgel:P.Steegmans

31/3                   Hasselt     St.Quintinuskathedraal      11.15 ‘Pontificale Hoogmis van Pasen’ met het Kathedraalkoor Hasselt o.l.v. L.Claesen. Koororgel: P.Steegmans/Concertorgel: J.Hermans Programma: ‘Missa Festiva’ (John Leavitt)

25/4                   Leuven      Lemmensinstituut      20.00 Concert door het Symfonisch Jeugdorkest van de Kunsthumaniora (KSO) o.l.v. L.Claesen

1/6                      Leuven      St.Kwintenkerk     20.00 Cappella Concinite in concert met als thema “Riten en Rituelen” o.l.v. L.Claesen. Piano: Catherine Mertens Programma: werken van R.Schumann,V.Tormis, B.Chilcott, L.Claesen e.a.

2/6                      Maastricht   Voetbalstadion MaastrichtVV    14.00 Euregionaal Feest van de Amateurkunsten; Euregionales Fest der Amateurkünste; Fete Eurégionale des Arts Amateurs in het teken van MAASTRICHT EN DE EUREGIO MAAS/RIJN CULTURELE HOOFDSTAD 2018 Euregionale koorgroep o.l.v. L.Claesen met o.a. fragmenten uit de ‘Carmina Burana’ (C.Orff) etc.

6/7-14/7             Brugge     St.Jacobskerk ‘Internationale Bachdagen’ – Zomerweek o.l.v. I.Thevelein, P.Peire en L.Claesen Dirigentencursus o.l.v. J. Vuye en L.Claesen Slotconcert: 14/7 om 17.00 www.operadedunes.be

25/8                     Brussel       St.Goedelekathedraal    10.00 Artiestenmis met de Cappella Concinite Leuven o.l.v. L.Claesen Programma: Missa Angelorum (L.De Vocht)

14/9                       Hasselt         Grote schouwburg Cultureel Centrum  20.00 Opening cultureel seizoen 2013-2014 met een programma opgebouwd rond ‘Verdi 200j’ m.m.v. het Kathedraalkoor Hasselt; Kgl.Männerquartett Eupen; Collegium Instrumentale Maastricht; Lilit Sati (sopraan), Rik Fabry (tenor). Dirigent: Ludo Claesen

15/9                        Eupen            Bergkapelle  19.00 ‘Adagio zwischen Tag und Traum’  –   Kgl.Männerquartett Eupen o.l.v. L.Claesen

28/9                        Westervoort (Holland)      Zalencentrum   10.00-16.00 ‘Masterclass Ludo Claesen ‘for choirconductors Male Chorus. Final Concert: Kgl.Männerquartett Eupen

5/10                         Bunde (Holland)                        Nieuwe Kerk     20.00 “Messiah”  Händel  door Koor en Orkest van Hochschule für Musik Aachen (D) en Conservatorium Maastricht (NL). Soli: C.Couwenbergh (S), Eleonora Leoncini (A), Sejun Eom (T), M.Koningsberger (B). Dirigent: Ludo Claesen Organisatie: Festival Vocallis Vaals   www.festivalvocallis.nl

10/10                       Vaals (Holland )                           Pauluskerk         20.00 “Messiah”  Händel  (idem 5/10)

13/10                        Middelburg (Holland)             Grote Kerk   16.30 Dixit Dominus (G.F.Händel) door het Bachkoor Middelburg o.l.v. L.Claesen

15/10                        Hasselt     St.Quintinuskathedraal   20.00 Liturgische Zangavond met liederen uit ‘Zingt Jubilate’-zangboek rond het thema “Hoop”  o.l.v. Ludo Claesen / orgel: Paul Steegmans

20/10                       Liège (Lüttich)     Collégiale St.Jacques      16.00 ‘Festival d’ Orgue de Liège’     Le Royal Männerquartett d’Eupen Direction : Ludo Claesen Orgue: Pierre Thimus Programme: l’oeuvre de L. van Beethoven, Arcadelt, Liszt, Claesen, Jongen, Corboz

26/10                       Hasselt       St.Quintinuskathedraal  20.00 Requiem / Cantique de J.Racine / Ave Verum van G.Fauré door het Kathedraalkoor Hasselt en Exsultate Heusden; ad hocorkest. Soli: A.Stockman (sopr) ; R.Dayez (bariton) Leiding: Ludo Claesen                               www.kathedraalkoor.be

27/10                       Heusden        Kerk Berkenbos              16.00 Requiem (Faure)    idem 26/10

1/11                           Hasselt             St.Quintinuskathedraal    11.15 Pontificale viering voor Allerheiligen m.m.v. het Kathedraalkoor Hasselt o.l.v. Ludo Claesen. Orgel: Johan Hermans / Koororgel: Paul Steegmans

23/11                        Maastricht      St.Janskerk   20.00 Hohemesse in B moll (JS Bach)     idem 24/11 www.kamerkoormaastricht.nl 24/11                        Hasselt             H.Hartkerk       15.00 Hohemesse in B moll  (J.S.Bach) door Aspetti Musicali Antwerpen en het Kamerkoor Maastricht . Soli: Amarillis Dieltiens (S), Rob Cuppens (altus), Jan Caals (T), Patrick Pranger (B).  Dirigent: Ludo Claesen organisatie: cultureel centrum Hasselt        www.ccha.be

1/12                          Veere  (Zeeland)     Grote kerk   16.30 Bachkoor Middelburg o.l.v.Ludo  Claesen                                                                 Programma:  werk van Bach, Rheinberger en Claesen

                                  Leuven       St.Kwintenkerk    11.00 Jachthoornmis m.m.v. de Capella Concinite o.l.v. Ludo Claesen

14/12                        Hasselt         Paterskerk , Minderbroedersstraat  20.00
Kerstconcert door het Kathedraalkoor Hasselt o.l.v. Ludo Claesen

15/12                        Leuven    St.Kwintenkerk   15.00 Kerstconcert door de Cappella Concinite met o.a. A Ceremony of Carols (B.Britten) m.m.v. Hannah van den Borne (harp) Leiding: Ludo Claesen

19/12                         Eupen       Kirche Kettenis      19.30 In het kader van het ‘Couven-Gedenkjahr Euregio’ in een organisatie van ‘Musica Viva’: Kgl.Männerquartett Eupen o.l.v. Ludo Claesen

22/12                         Eupen         Bergkapelle             19.00 “Weinachten in der Stadt” presentiert das Kgl.Männerquartett Eupen. Leitung: Ludo Claesen

24/12                         Leuven          St.Kwintenkerk      22.15 Middernachtmis van Kerstmis m.m.v. de Capella Concinite                     o.l.v. Ludo Claesen

25/12                         Hasselt          St.Quintinuskathedraal       11.15 Pontificale viering voor Kerstmis m.m.v. het Kathedraalkoor Hasselt. Orgel: J.Hermans / Koororgel: P.Steegmans Programma: Missa Brevis in G    KV140  (W.A.Mozart)

 

 

2012

22/01    Hasselt      St.Martinuskerk Stevoort    11.00
Benefietconcert ten voordele van het gerestaureerde orgel door het Kathedraalkoor Hasselt; kinder-en jeugdkoor Martijntje; Jongkathedraalkoor. Orgel: Paul Steegmans   Algehele leiding: Ludo Claesen

04/02    Maastricht    St.Martinuskerk   20.15
“No sad songs please”: concert in het kader van Holocaus Memorial Day door het Kamerkoor Maastricht o.l.v. Ludo Claesen. Programma: o.a.Lamento d’Arianna (C.Monteverdi); Whom my soul loveth (G.Hochman); Holocaust Cantata
(D. McCullough)
Meer info: www.kamerkoormaastricht.nl

03-03/04-03   Brugge   St.-Jacobskerk    “Internationale Bachdagen – Bachweekend 2012
Studieweekend voor koorzangers-en dirigenten (for singers and choirconductors)  met o.a. BWV 177 ‘Ich ruf zu dir’ en    BWV 99 ‘Was Gott tut das ist Wohlgetan’
Dirigenten:  Ignace Thevelein en Ludo Claesen

Slotconcert op 04/03 om 16.00      www.operadedunis.be

29/03       Leuven    Concertzaal Lemmensinstituut     20.00
Huldeconcert ‘Karel De Wolf’ m.m.v. het harmonieorkest Lemmensinstituut o.l.v. Jan Vanderroost; het Jongerensymfonieorkest van de Muziekhumaniora o.l.v. Ludo Claesen; het koor van de Muziekhumaniora – het koor van het 1e/2e jaar Bachelor (voorbereid door Johan Van Bouwelen) en het Kathedraalkoor Hasselt (voorbereid door Ludo Claesen)
Programma:  de Psalmcantate ‘Wie der Hirsch schreit’ van F.Mendelssohn
Dahomese Rhapsodie van A. De Boeck e.a.
Algehele leiding: Ludo Claesen
Meer info: Lemmensinstituut Leuven

03/04     Eupen     Sankt Nikolaus Pharrkirche    20.00
‘Johannes Passion – JS Bach’ door Kamerkoor Maastricht en hun Collegium Instrumentale o.l.v. L.Claesen
Soli: Michael Adair (Christus); Jan Caals (Evangelist); Els Crommen (sopraan); Rob Cuppens (altus); Laurens Alexander Wyns (tenor); Jan Willem van der Hagen (bas)

04/04     Hasselt     St.Quintinuskathedraal      19.30
Pontificale Chrismaviering m.m.v. het Kathedraalkoor Hasselt o.l.v. Ludo Claesen
Orgel: Paul Steegmans     www.kathedraalkoor.be

05/04      Roermond  St.Christoffel Kathedraal   20.15
Ave verum corpus” met werk van Lassus, Bird, Elgar, Fauré, Purcell etc. door het Kamerkoor Maastricht o.l.v. Ludo Claesen. Orgel: Jean-Pierre Steyvers

06/04      Maastricht    St.Janskerk aan het Vrijthof    20.15
‘Johannes Passion – JS Bach’ door Kamerkoor Maastricht en hun Collegium Instrumentale o.l.v. L.Claesen
Soli: Michael Adair (Christus); Jan Caals (Evangelist); Els Crommen (sopraan); Rob Cuppens (altus); Laurens Alexander Wyns (tenor); Jan Willem van der Hagen (bas)
www.kamerkoormaastricht.nl

08/04      Hasselt      St.Quintinuskathedraal     11.15
Pontificale Hoogmis van Pasen m.m.v. het Kathedraalkoor Hasselt o.l.v. Ludo Claesen
Orgel: Johan Hermans/Orgelbegeleiding: Paul Steegmans
Messe Brève (Charles Gounod )

10/04       Leuven        Lemmensinstituut    “Leuvense Muziekdag”    14.00-17.00
Atelier met eenvoudige meerstemmige koorwerken (SATB) o.l.v. Ludo Claesen (Kapelmeester Kathedraalkoor Hasselt)
Info: www.koorenstem.be / Claudine.martens@koorenstem.be

21/04       Hasselt        Zaal Conservatorium   20.00
Voorjaarsconcert Kathedraalkoor Hasselt met als thema ‘Love is patient, Love is kind’
met het Kathedraalkoor (L.Claesen) en het Jongkathedraalkoor (L.Meynen) en verder Paul Steegmans (piano); Dominique Colémont (mezzo)
Leiding: Ludo Claesen
Info: www.kathedraalkoor.be

05/05       Leuven           St.Kwintenkerk    20.00
Meiconcert  ‘Circle of seasons’  met o.a. werken van Nees, Cui, Weismann, Claesen,Wissink e.a.
door de Cappella Concinite Leuven o.l.v. Ludo Claesen  en met de medewerking van Hannah Van den Borne (harp).
www.cappellaconcinite.be

 

Ludo Claesen as a member of an International Jury:
Neerpelt (B)              28/4 – 1/5      European festival for Youthchoirs
Hamont (B)               27/5 – 28/5   International festival for Marchingbands
Haarlem (NL)           15-/6 – 17/6  Choir of the Year 2012

 

07/07 – 15/07        Brugge   St.Jacobskerk
Zomerweek Internationale Bachdagen voor koorzangers en koordirigenten
Summercourses International Bach-days for singers and choirconductors

Docenten: Ludo Claesen, Patrick Peire, Sarah Peire, Ignace Thevelein, Jan Vuye
Dirigentencursus: L.Claesen (docent)
Toonmoment dirigenten op 14/07
Slotconcert op 15/07 om 17.00
www.operadedunis.be

 

07/09        Zoersel         Parochiekerk        20.00
06/10         Leuven         Kerk O.L.Vrouw ten Troost    20.00
CD-presentatie  ‘In Flanders Field -Lodewijk De Vocht’ door de Cappella Concinite Leuven o.l.v. L.Claesen
Orgel: Luc Bastiaens
Een organisatie van het Lodewijk De Vocht-fonds Antwerpen         www.cappellaconcinite.be

09/09         Maastricht     14.15    De Kapel bij de Zusters onder de bogen
“Musica Sacra 2012” : Kamerkoor Maastricht o.l.v. Ludo Claesen will perform  ‘Svyati’ by John Tavener (choir and cello) and a selection of songs by Veljo Tormis.
m.m.v. Mirel Iancovici, cello
www.kamerkoormaastricht.nl

16/09          Hasselt         Virga Jesse Basiliek     10.00
VRT-radiomis door het Kathedraalkoor Hasselt o.l.v. L.Claesen
Orgel: P.Steegmans
Programma: Missa Beata es, virgo Maria (L.Claesen)      www.kathedraalkoor.be

16/09           Voerendaal     St.Laurentiuskerk   15.00      KUNO Concerten  www.ridderkuno.blogspot.com
Königliches Männerquartett Eupen o.l.v. Ludo Claesen
“Morgengebet” met werken van Mendelssohn, Liszt, Sullivan, Nees, Claesen, VAn Ingelgem e.a.

29/09           Maastricht          Conservatorium      11.00-15.00
Mannenkoordag – een organisatie van het KNZV Limburg en het Conservatorium
Masterclass door Ludo Claesen en zijn koordirectieklas

30/09          Manderfeld -Krewinkel     Eligiuskirche      17.00
Chorkonzert ‘Adagio zwischen Tag und Traum‘ – Kgl.Männerquartett Eupen
Leitung: Ludo Claesen

14/10            Maastricht               Kumulus Muziekschool     14.00
‘Maastrichter Korendag’ met optredens van 4 Maastrichtse koren waaronder het Kamerkoor Maastricht o.l.v. L.Claesen

23/10            Stevoort-Hasselt         Zaal ‘Den Opper’     20.00
Atelier ‘Kennismaking met eigentijdse geestelijke koormuziek van bij ons’. Docent: Ludo Claesen
Organisatie: Koor&Stem Limburg www.koorenstemlimburg.be  Op het programma staan werken van Wittevrongel, Steegmans, Bikkembergs en Claesen
uitgesteld !  Nieuwe datum: 05/02/2013

 

11/11              Antwerpen                   Kapel Elzenveld         11.00          KOORLINK
Cappella Concinite Leuven o.l.v. Ludo Claesen m.m.v. Hannah van den Borne (harp)
Programma: werken van P.Pieters, A.Wissink, W.Weismann, J.Ibert, R.Thompson, L.Claesen, R.Schumann, V.Nees, C.Vine, E.Budai en E.Elgar.

Tielen                              St.Margaritakerk       16.00
Cappella Concinite Leuven o.l.v. Ludo Claesen m.m.v. Hannah van den Borne (harp) Programma: werken van P.Pieters, A.Wissink, W.Weismann, J.Ibert, R.Thompson, L.Claesen, R.Schumann, V.Nees, C.Vine, E.Budai en E.Elgar.
www.koorlink.be

 

17/11             Maastricht     St.Janskerk a/h Vrijthof   20.00
VIVALDI  – Gloria RV 589;  Magnificat RV 610 ; Credo RV 591
door het Collegium Instrumentale en het Kamerkoor Maastricht o.l.v. Ludo Claesen
www.kamerkoormaastricht.nl

 

25/11             Hasselt              St.Quintinuskathedraal    16.30   “BEKOORLIJK” – Koren in de Hasseltse binnenstad
Kathedraalkoor Hasselt o.l.v. Ludo Claesen brengt koorwerken rond het thema ‘liefde’.
Piano/orgel: Paul Steegmans

 

27/11             Stevoort-Hasselt     Sint-Martinuskerk    20.00
Liturgische samenzangavond met liederen uit ‘Zingt Jubilate’. Orgel: P.Steegmans  Dirigent: L.Claesen
Organisatie: Bisdom Hasselt

 

Weinachtskonzerten mit das Kgl. Männerquartett Eupen.
Leitung: Ludo Claesen

Eupen                  01/12    Klosterkirche    20.00
Hergenrath       02/12    Pharrkirche       17.00
Eupen                   09/12    Snkt.Nikolaus   19.00     Weinachten in der Stadt
Bütchenbach     22/12    Pharrkirche       20.00

 

08/12            Hasselt        St.Quintinuskathedraal   20.00
TELEMANN – Machet die Tore Weit / PACHELBEL – choralkantate ‘Was Gott tut das ist Wohlgetan’ / BACH – BWV 99 ‘Was Gott tut das ist Wohlgetan’
door het Collegium Instrumentale en het Kathedraalkoor Hasselt o.l.v. Ludo Claesen.
www.kathedraalkoor.be

 

14/12             Heerlen           Parkstadtheater   12.30
“Vesperae solennes de confessore” van WA Mozart  KV.339  door het Conservatoriumkoor Maastricht o.l.v. Ludo Claesen.

Info: www.conservatoriummaastricht.nl